תהליך הפקת ספר זיכרון


1. פגישה ראשונית להתאמת ציפיות.

בפגישה אני מראה דוגמאות של ספרי זיכרון שונים שעיצבתי בסגנונות שונים. אנחנו מנסים להגדיר ביחד את אופי הספר הרצוי, הפורמט שלו, מספר העמודים (הערכה) ומספר העותקים.

 

2. הצעת מחיר

בעקבות הפגישה אני מוציאה הצעת מחיר ובהתאם אליה ולתקציב מתקבלות החלטות לגבי גודל, מספר עמודים ומספר העותקים של הספר.

 

3. איסוף החומר לספר ע"י המשפחה

- כתיבת סיפור החיים, זכרונות ורגשות

- איסוף חומר כתוב מחברים ומשפחה

- איסוף הדברים שנאמרו בהלוויה ובאזכרות

- איסוף יומנים, מכתבים, פתקים, מסמכים, תעודות ותמונות

 

4. הקלדה ועריכה לשונית 

את כל הטקסטים יש להקליד. מומלץ להעביר לעורכת לשונית אשר תדאג להאחדה לשונית ולכך שהספר יהיה מכובד מבחינת השפה. היא גם תערוך הגהה. החומר צריך להגיע אלי במייל בקבצי word מתוקן אחרי הגהה, וכן מודפס במדפסת לצורך העריכה. (ניתן להיעזר בי ביצירת קשר עם עורכת לשונית)

 

5. עריכה ראשונית

ניתן להתחיל לערוך באופן עצמאי. יש לחלק את החומר לפי נושאים ולהתאים תמונות לטקסט.

 

6. עריכה איתי

ביחד נתאים את התמונות והמסמכים לטקסט, נחליט על אופן חלוקת הספר לפרקים, נחפש אלמנט גרפי (צילום או ציור) המשקף את דמותו של האדם המונצח ויוסיף חיים וצבע לדפים.

מומלץ להביא את כל התמונות אלי, אני משדרגת מאוד גם תמונות גרועות. אם סורקים אותן יש לסרוק בגודל גדול (40*30 ס"מ) ברזולוציה של 300 dpi.

חשוב מאוד: לכתוב על גב התמונות בעט כדורי בלבד (לא עט שנמרח) ולשים את התמונות גב אל גב, פנים אל פנים. פגשתי המון תמונות מלוכלכות מדיו שנמרח עליהן... זה כואב...!

 

7. ניסוח כותרות לתמונות

 

8. תחילת עבודת עיצוב הספר

אני מוציאה פרינט של כל הספר ממדפסת איכותית בגודל 1:1. בזמן עבודת העיצוב המשפחה מוזמנת לראות ולתת משוב על הדפים המעוצבים. תדירות הפגישות בהתאם לנוחיות המשפחה.

 

9. עיצוב כריכה, שערים פנימיים ופורזאץ.

 

10. מסירת סקיצה של הספר כולו למשפחה להגהה ואישור.

 

11. תיקונים והגהה נוספת.

 

12. דפוס

לאחר אישור סופי מועבר הספר לדפוס. בית הדפוס מוציא דגם של הספר. המשפחה עורכת הגהה נוספת ולאחר שמתקבל אישור הספר מודפס ומסופק למשפחה.